Drukarki EPSON i brother
Log In

Nowa lampa systemowa Rittal LED IT

Światło dla IT

Rittal poszerza swoją ofertę oświetlenia o nową lampę systemową LED IT o wydajności świetlnej 600 lumenów. Gwarantuje ona optymalne oświetlenie szafy, jest szybka i łatwa w montażu oraz pozwala zaoszczędzić wiele cennego miejsca.

Przedsiębiorstwa, które chcą połączyć produkcję z siecią lub nabyć nowe maszyny zgodne ze standardami Przemysłu 4.0 i pozwalające na bardziej efektywną produkcję, potrzebują danych w czasie rzeczywistym. Tak zwane Edge Data Center przetwarzają dane w pobliżu miejsca produkcji, co zmniejsza opóźnienia i sprawia, że przetwarzane dane są dostępne bezpośrednio.

Nowa lampa LED IT firmy Rittal jest przygotowana specjalnie do zastosowań w szafach serwerowych i sieciowych, tj. w rackach IT. Dzięki wydajności świetlnej 600 lumenów spełnia standardowe wymagania stawiane szafom IT, takim jak produkowane przez Rittal TS IT i TE 8000. Optymalne oświetlenie szafy zapewnia optyka z przezroczystego tworzywa sztucznego ze zintegrowanymi soczewkami Fresnela. Skupiają one światło tak, aby oświetlona była cała szafa, także w dolnej części. Światło trafia dokładnie tam, gdzie jest potrzebne, nie rozpraszając się na zewnątrz.

Lampę systemową IT można optymalnie zamontować w szafie IT w taki sposób, że nie zajmuje żadnych jednostek wysokości na płaszczyźnie 19″. Daje się zainstalować zarówno w pionie, jak i poziomie. Dołączone mocowanie na magnesy jest odpowiednie w przypadku ramy szafy bez otworów systemowych. W ten sposób lampy montuje się łatwo, szybko i jednocześnie oszczędzając przestrzeń. Dwa różne kable przyłączeniowe plug & play umożliwiają instalację bez konieczności angażowania elektryka.

Kable przyłączeniowe z płaską wtyczką typu euro i wtyczką IEC C18 jako kabel uniwersalny, atest UL oraz szeroki zakres napięcia (100–240 V AC, 50/60Hz) umożliwiają zastosowanie nowej lampy LED IT Rittal na całym świecie.

Nowa lampa LED IT Rittal ma kabel przyłączeniowy IEC C18, dopuszczenie UL i jest przystosowana do szerokiego zakresu napięcia (100–240 V AC, 50/60Hz). To obniża koszty magazynowania i upraszcza wybór produktów.

Wariant UE kabla przyłączeniowego z płaską wtyczką typu euro może być stosowany we wszystkich krajach Europy (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii). Dodatkowo dostępny jest uniwersalny kabel przyłączeniowy z wtyczką IEC C18. Kabel ten jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi PDUs (Power Distribution Units) i znajduje zastosowanie w centrach danych na całym świecie. Ponadto lampa przystosowana jest do szerokiego zakresu napięć (100–240 V AC, 50/60Hz).

Informacje o firmie Rittal

Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).
Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.
Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.
Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.
Spółka Rittal Sp. z o.o. została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.
Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.

 

źródło: Rittal Sp. z o.o.