Drukarki EPSON i brother
Log In

Trwa kampania dopłat do zakupu dekoderów DVB-T2

O zmianie standardu nadawania telewizji naziemnej mówi się od dawna. Wiele osób nie przejmowało się jednak tymi zmianami uważając, że mają jeszcze czas lub też mając pewność, że ich odbiornik telewizyjny jest w stanie odbierać nowy rodzaj sygnału.

Niestety, w przypadku telewizorów wyprodukowanych przed 2017 rokiem nie mamy takiej gwarancji. Nowy standard telewizji staje się faktem, a wiele osób staje przed groźbą wykluczenia cyfrowego i dostępu do informacji i rozrywki. Na szczęście, mogą liczyć na pomoc Państwa.

W Sejmie została bowiem przegłosowana ustawa, która umożliwia przyznanie świadczenia na zakup dekodera tv w wysokości do 100 zł dla gospodarstw domowych w trudnej sytuacji materialnej. Co ciekawe, posłowie byli w tej sprawie wyjątkowo zgodni. Wystarczy wspomnieć o tym, że ustawę poparło 424 posłów, przeciw było 16, a 17 wstrzymało się od głosu. Sprawdźmy jednak co oznacza to w praktyce i kto może liczyć na dopłatę do wymiany dekoderów.

Komu przysługuje dopłata  w wysokości 100 zł na zakup nowego dekodera?

Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim kampania dotyczy wyłącznie osób prywatnych. Z dofinansowania nie mogą skorzystać przedsiębiorcy oraz instytucje. Co więcej, nie jest ona przeznaczona dla wszystkich a jedynie dla osób, których rodziny znajdują się w złej sytuacji finansowej. Kryterium przyznania bonu w wysokości stu złotych jest złożenie oświadczenia, że nie mamy możliwości sfinansować tego zakupu z własnych środków.

Nie są jeszcze znane informacje na temat tego, czy będą analizowane dochody gospodarstwa domowego, niemniej jednak możemy liczyć się z tym, że oświadczenia wnioskujących będą weryfikowane w ten sposób. Co ciekawe, poza 100 złotymi na zakup dekodera możliwe będzie również uzyskanie dopłaty w wysokości 250 złotych na zakup telewizora.

Czy otrzymamy gotówkę do ręki?

Kampania dopłat do rozwiązań obsługujących nowy standard telewizji naziemnej nie przewiduje wypłacania środków w formie pieniężnej. Mają być one dostępne w formie bonu, który będziemy realizowali podczas zakupu. Aby go otrzymać konieczne jest złożenie wniosku za pośrednictwem Poczty Polskiej lub z wykorzystaniem platformy gov.pl.

Więcej informacji dotyczących szczegółów kampanii można sprawdzić w artykule źródłowym pod adresem https://www.eltrox.pl/wiadomosci/doplata-bon-i-dofinansowanie-na-100-zl-na-zakup-nowego-dekodera-tunera-dvb-t2-hevc-i-telewizora gdzie można zapoznać się ze szczegółami akcji oraz datami zmiany sygnału w poszczególnych częściach kraju.

Tagged under

Apologies, but no related posts were found.