Drukarki EPSON i brother
Log In

Zestaw akcesoriów współczesnego gracza – przewodnik

„Gaming” to już nie tylko rozrywka dla dzieci. To sposób na relaks i oderwanie się od codziennej rzeczywistości dla wielu nastolatków oraz dorosłych, jak również sposób na życie – biorąc pod uwagę przykład zawodowych graczy. Tak więc zdecydowanie branża gamingowa ma się świetnie. W ostatnich latach rozrosła się do nieprawdopodobnych rozmiarów – a razem z coraz to lepszymi grami, prężnie rozwinął się także sektor akcesoriów oraz sprzętu dla graczy. Komputer, myszka, słuchawki, biurko regulowane – o czym warto pomyśleć, zaczynając przygodę z „gamingiem”?


„Gamingowy” komputer – pozycja obowiązkowa
Prawda oczywista dla każdego gracza – „komputer komputerowi nierówny”! W końcu, aby sprzęt mógł spełniać swoje zadanie, musi mieć odpowiednie parametry. Pozwalają one osiągnąć w pełni maksymalną wydajność gier. A płynność rozgrywki to przecież priorytet! Szczególnie w drużynowych grach online.
I nie ma znaczenia czy mowa o laptopie, czy o komputerze stacjonarnym – oba te typy w pełni mogą być dostosowane do potrzeb gamerów. Wystarczy zadbać o zaopatrzenie w odpowiedni model.


Fotel i biurko gamingowe – dbałość o wygodę
Długie godziny spędzone przed komputerem bywają męczące – o ile nie masz odpowiedniego sprzętu! Wygodny fotel w pełni dopasowany do biurka dla gracza to gwarancja odpowiedniego zabezpieczenia kręgosłupa. Dlatego jego wybór jest tak bardzo istotny – w końcu zapewnia wsparcie dla szyi oraz pleców. Na co warto więc zwrócić uwagę przy wyborze?


Odpowiednia regulacja wysokości, funkcja bujania i przechylania oparcia, zmiana położenia oparcia do pozycji poziomej, obecność podłokietników oraz poduszek lędźwiowych i mięśni karku, wysuwany podnóżek – kryteriów jest bardzo wiele. Nieco mniej istotny problem stanowi materiał wykonania – choć warto przyjrzeć się kołom. Bowiem większość modeli może być zaopatrzona w te kauczukowo-poliuretanowe, nierysujące podłoża, co Niewątpliwie stanowi dodatkowy atut.

Jeśli zaś chodzi o biurka gamingowe liczy się nie tylko wytrzymały blat. Biurko dla gracza powinno być wyposażone w uchwyty na słuchawki, czy kubek z napojem, jak również wloty na przewody. Plusem jest także możliwość regulacji wysokości – wszystko po to, aby poprawić komfort oraz przyjemność grania.


Zestawy słuchawkowe – bo liczy się komunikacja
Biurko regulowane, fotel oraz komputer – niby najważniejsze trio, a do pełnej zabawy brakuje czegoś jeszcze! Mianowicie – słuchawek oraz mikrofonu! Mogłoby się wydawać, że to elementy niezbędne tylko profesjonalnym graczom, lecz nic bardziej mylnego!


Zestaw słuchawek i mikrofon jest przydatny każdemu graczowi. Niemal wszystkie współczesne gry oraz sieciowe pojedynki wymagają sprawnej komunikacji między użytkownikami. Kultura grania bardzo się zmieniła – dobry zestaw słuchawkowy to gwarancja udanej zabawy, lepszej taktyki, a także przynależenia do zupełnie obcej społeczności.


Klawiatura i myszka – czy mają znaczenie?
Oczywiście, że tak! Jeśli myślisz, że każda klawiatura i myszka są takie same, więc nie warto przepłacać – jesteś w dużym błędzie! Lekka konstrukcja oraz ergonomiczny kształt sprawia, że dłoń bardzo komfortowo czuje się na myszy, dzięki czemu zwiększa się czułość oraz precyzja ruchu. Nie inaczej jest w przypadku klawiatury. Jej odpowiednie wyprofilowanie ułatwia złapanie najpopularniejszych w grach skrótów klawiszowych. Dodatkowym atutem są także mechaniczne przyciski. W porównaniu do swojej klasycznej wersji są one dużo bardziej czułe na dotyk, a także nie zużywają się w tak szybkim tempie.

Tagged under

Apologies, but no related posts were found.