Drukarki EPSON i brother
Log In

Microsoft Surface Laptop 3

Minimalistyczny design dostępny w dwóch kolorach, dwa rodzaje matryc z możliwością dotykowego obsługiwania, zastosowanie nowoczesnych procesorów ze stajni Intela i AMD. To nowa propozycja Microsoftu na laptop do pracy biurowej. Sprawdźmy co tak naprawdę drzemie w produkcie amerykańskiego potentata i czy urządzenie rzeczywiście może być tak wydajne, jak sądzi to producent. Przedstawiamy Surface Laptop 3.

Cienka bryła i prosty wygląd – Surface Laptop 3

Microsoft zaproponował klientom urządzenia mobilne z matrycą 13,5- oraz 15-calową. Większa wersja wykorzystuje kartę graficzną spod znaku AMD Radeon, w dwóch układach Vega 9 i RX Vega 11. Model laptop z mniejszą przekątną ekranu zawiera zintegrowaną intelowski układ graficzny – w tym przypadku jest to Iris Plus Graphics 950 i stanowi ona bardziej budżetowy wariant. Zarówno pamięć RAM, jak i wykorzystanie procesorów 10-tej generacji nie budzi większych zastrzeżeń. Moduły pamięciowe dostępne są w dwóch kombinacjach – 8 lub 16 GB RAM. Na ciekawe rozwiązanie zdecydowano się w kontekście wykorzystania procesorów – w zależności od wielkości matrycy zastosowano diametralnie różne komponenty. Microsoft Surface Laptop 3 13,5 cala posiada do wyboru czterordzeniowy procesor Intel Core i5-1035G7 lub Intel Core i7-1065G7, oba modele są 10 generacji. W 15 calowym sprzęcie użyto procesorów AMD Ryzen 5 3580U Mobile oraz 7 3780U Mobile – w połączeniu ze wspomnianymi kartami graficznymi Radeon.

Cztery warianty pojemności pamięci masowej

O ile użycie jednej z trzech proponowanych pojemności – 256 GB, 512 GB i 1 TB jest dobrym rozwiązaniem, to czwarta możliwość zastosowania pojedynczego dysku SSD o pojemności zaledwie 128 GB, wydaje się być nietrafionym pomysłem. Urządzenia zostają wyposażone w funkcjonalny system Windows 10 Home, ponadto są bogato wyposażone w opcjonalne funkcje – posiadają możliwość rozpoznawania twarzy za pomocą zainstalowanej kamerki, mają dalekosiężne mikrofony, port Surface Connect i technologię Bluetooth 5.0. Waga urządzenia w najchudszych rozmiarach to niespełna 1,3 kg, a bateria pozwala nawet na kilkanaście godzin pracy.

Tagged under