Drukarki EPSON i brother
Log In

Nowości od Fujitsu. Wydajne laptopy do biura

Nowe, flagowe procesory 10-tej generacji Intela na dobre weszły do szerokiego, mobilnego użytku. Wykorzystanie ich jako „mózg” najnowszych laptopów Fujitsu umożliwia pokonywanie dotychczasowych barier wydajnościowych. Producent dokonał także kilku innych modyfikacji. Nowe implementacje zostały wdrożone do kilku nowych serii laptopów, zaprezentowanych niedawno przez japońskiego producenta.

Laptop do firmy – najnowocześniejsze procesory w mobilnym środowisku

Pierwszą znaczącą zmianą, w stosunku do wcześniejszych modeli laptopów japońskiego producenta, jest zmiana nazewnictwa produktów. Wraz ze skorzystaniem najnowocześniejszej technologii procesorów, Fujitsu Lifebook znów będzie używał oznaczeń zawierających 4-cyfrowe sygnatury. Będą to kolejno U9310 i U9310X. Na rynku pojawią się laptopy do pracy wykorzystujące trzy rodzaje komponentów Intela 10-tej generacji. Najbardziej wydajny procesor i7 z oznaczeniem 10610U, dalej – do mniej wymagających zadań model i5 10310U i i5 10210U. Jeśli laptop do pracy biurowej ma obsługiwać wiele specjalistycznych programów, warto zaopatrzyć się w urządzenie mobilne wykorzystujące wielowątkowy procesor z rodziny i7, maksymalizujący wydajność sprzętu.

Fujitsu Lifebook seria E (Materiały prasowe Fujitsu)

Laptop o wysokiej wydajności, Fujitsu z serii U9 posiada dwa warianty pamięci RAM. Tańszy model wyposażony zostanie w 8 GB pamięci, droższy – w 16 GB. Obie wartości są wystarczające do sprawnej i komfortowej pracy z aplikacjami biznesowymi. Innowacją jest zastosowanie kilku wariantów dysków twardych – te najbardziej wydajne skorzystają z technologii M.2 NVMe. Praca biurowa zostanie ułatwiona dzięki szybszemu łączeniu się z siecią bezprzewodową. Ma to zagwarantować ultra-szybka karta sieciowa, obsługująca Wi-Fi 6. Flagowa seria laptopów będzie charakteryzować się lepszą jakością i wydajnością, w kontekście wcześniejszych modeli U9.

Odświeżenie laptopów do firmy Fujitsu

Producent dokonał wielu zmian w innych, czołowych laptopach. Wielu modyfikacji doczekały się modele U7. Przede wszystkim zmianie uległa matryca – teraz w nowym modelu Lifebook U7310 zastosowano o pół cala większy, 13-calowy ekran. Reszta propozycji Fujitsu z tej serii otrzymała także poprawione funkcjonalności karty sieciowej oraz zastosowanie dysku twardego w technologii SSD z cache Optane. Producent zaproponował także budżetowy laptop do firmy, dostępny w tańszej, ale nieco bardziej okrojonej wersji. Mowa o modelach z serii E5, w których zastosowano najnowocześniejszą technologię Wi-Fi 6. Urządzenia cechują się dobrą wydajnością, wystarczającą do komfortowej pracy w firmie, z uwagi na ekonomiczny charakter posiadają mniej funkcjonalnych rozwiązań. Zrezygnowano w nich z m.in. szybkich portów M.2, co jednak przekłada się na szybkość systemu.

Tagged under